Výčet publikovaných příspěvků v časopisech

Od roku 2006 pravidelně externě spolupracuji s některými redakcemi našich odborných chovatelských časopisů. Od té doby jsem psal již do tří periodik a naší spolupráce si velmi vážím. Jsem rád, že čtenáři se nad mými články vyjadřují kladně a že jim informace v nich pomáhají v jejich chovech. Zaměřuji se jak na reportáže z výstav, tak zejména na odborné příspěvky z oblasti vystavování, posuzování či exteriéru plemen králíků obecně.

Jsem příznivcem přikládání ilustrativních fotografií k publikovaným článkům, protože to nejen navenek působí komplexněji, ale zejména pak čtenáři lépe problematiku pochopí a následně mohou využít. Fotografie přikládané k mým příspěvkům jsou zejména z mého soukromého fotoarchivu a ten se snažím s každou navštívenou výstavou rozšiřovat.

Mojí zásadou je psát předně pro chovatele a jsem přesvědčen, že také informace z mých příspěvků jim jsou nápomocny v chovu či vystavování. Jsem nakloněn jakékoli diskusi nad mými příspěvky a jsem vždy rád za zpětnou vazbu, už jen proto, že tato u nás mnohdy chybí a čtenáři tak zpětně nemají možnost komunikace s autorem.

Velmi si spolupráce s redakcí časopisu Chovatel a časopisu Fauna vážím.