Fotografování králíků

K fotografování králíků jsem se dostal zhruba v roce 2008. Fotografovat mě bavilo vždy. Tou dobou jsem již nějaký čas spolupracoval s redakcí časopisu Chovatel a ke svým článkům jsem preferoval vlastní fotografie. Od této doby jsem vystřídal jak fotoaparát, tak i pozadí. Trvalo mi to až do roku 2012, kdy jsem našel vhodnou kombinaci barevného pozadí. Fotit králíky není rozhodně jednoduché, zvláště pokud si musím i sám nosit a stavět králíky na stole. Na druhou stranu zde chci poděkovat každému chovateli, který mi s tím kdy pomohl. Málokterý králík se umí postavit alespoň do polovysokého postoje a vydržet, aby se zaostřilo a udělalo se více snímků. Kvalita fotografií postupně prodělávala změny a věřím, že nynější fotografie se čtenářům líbí a jsem rád za jejich zpětnou vazbu.

Fotografie používám jak ke svým článkům, tak i v menšině jako ilustrační (momentky) do časopisů a potažmo jejich propagačních materiálů. Některé z těchto fotografií jsou otištěny např. chovatelských kalendářích Českého svazu chovatelů. I tak jsem ale fotografem - amatérem a fotím především proto, že mě to baví.

V roce 2012 jsem byl požádán o vyhotovení fotografií králíků na prestižní Evropské výstavě zvířat v německém Lipsku pro časopis Chovatel, což jsem s úctou přijal. Bylo vystaveno více jak 25 tisíc kusů králíků. Podařilo se mi nafotit více jak 50 plemen a barevných rázů, především zahraniční provenience. Část těchto fotografií byla otištěna u příspěvku (textu) Ing. Josefa Zadiny v časopise Chovatel číslo 3/2013.

 


Fotogalerie: Fotografování králíků

/album/fotogalerie-fotografovani-kraliku/chovatel1-jpg/

—————